top of page

Hell or hight water tour

Frankie & The Deadbeats , Matt Charette , Tim Schumann , Luke Lecheler , DJs Bíťák a Folkáč

Hell or hight water tour
Hell or hight water tour

20. 6. 2023 19:00

Praha 7, Letná, 170 00 Praha 7, Czechia

Frankie  & The Deadbeats

se vrací pod kyvadlo. S sebou přiváží pořádnou  dávku country z USA. Matt Charette z Bostonu, MA,  již ostřílený z  amerických, ale i evropských turné a to jak sólo, tak například s  hardcorovou legendou Slapshot. Sekundovat mu budou Tim Schumann a Luke  Lecheler z Minneapolis, MN, kteří také vychází z punkrockové scény, ale i  oni mají své sólové projekty. Tento spektakulární večer zakončí již  legendární duo DJs Bíťák Aleš a Folkáč Johy!

Frankie & The Deadbeats Přijíždějí  s novým repertoárem. Na koncertě zazní písně z nově připravované desky  The Possibility That Love Is Not Enough, které vyjde na podzim tohoto  roku. Držte si klobouky.

https://www.youtube.com/watch?v=qWPSYqJO6Qk

Matt Charette Jeden  z nejzaměstnanějších a nejviditelnějších členů bostonské vzkvétající  DIY hudební scény, zpěvák a skladatel. Matt Charette hraje svou vlastní  verzi tvrdé, punkové americany. Nebo, jak sám Matt nedávno řekl,  "reformovanou punkovou verzi bastardizované americany, kterou jsem  vymyslel." Charetteova skvělá kapela The Truer Sound hraje tvrdý rock  and roll, který je ozvláštněn hammondkami. The Truer Sound jsou skvěle  sehraní a místy připomínají skvělou kapelu Steva Earla z počátku jeho  éry. Sám Matt Charette pak napsal všechny písně na své nadcházejícím  druhém albu Lo Fi High Hopes, které přijede představit do Evropy.

https://www.youtube.com/watch?v=Hv1V-GJm1lU

Tim Schumann Tim  vyrostl v polovině a na konci 90. let v Sioux Falls v Jižní Dakotě, kde  hrál v punkových/hardcorových kapelách. Od té doby se hudbě věnuje i  jako autor. V současné době žije v Minneapolis a věnuje se své současné  kapele Loss Leader, která se chystá vydat svou novou desku na místním  DIY labelu Dead Eagle Records. V roce 2010 vydal sbírku akustických  písní nazvanou The Heart of Sea, v současné době je na spadnutí vydání  nové sólové desky s názvem Rust and Snow, která vyjde rovněž u Dead  Eagle Recordsv létě 2023. A právě tuto nahrávku představí Tim na  nadcházejícím evropském turné.

https://timschumannmusic.bandcamp.com/.../the-heart-of...

Luke Lecheler Strávil  roky na turné po USA i v zahraničí, kde se dělil o autorství písní a  hraní na sólovou kytaru v hlučné twang-punkové skupině The Right Here a  na klávesy s pravověrnými rockery ze středozápadu Nato Coles & The  Blue Diamond Band. Je známou tváří na festivalech The Fest v  Gainesville, Pouzza Fest v Montrealu a právě se vrátil z Evropy, kde   hrál na Manchester Punk Festu na varhany s punkrockovými stálicemi The  Slow Death. I při svých cestách zůstává Luke vždy věrný - hudebně i  geograficky - svému domovu v Minneapolis. Skladby na posledním řadovém  albu The Right Here, Northern Town, výstižně popsal server Scene Point  Blank jako "fanoušky Replacements, kteří se sešli, aby napsali písně  inspirované Uncle Tupelo, Lucero a Brucem Springsteenem". Jako sólový  umělec se Luke obrací také k ikonám folkového zpěvu, jako jsou John  Prine a Todd Snider, a zároveň si zachovává punkrockový étos svých  rock'n'rollových kolegů, jako jsou Arliss Nancy a Two Cow Garage. Jeho  sólová vystoupení zahrnují verze jeho písní z alba The Right Here i  dosud nevydané akusticko-folkové originály. V současné době píše sólový  materiál, nahrává nové album ve studiu s The Right Here a plánuje turné  po České republice v červnu 2023.

https://www.youtube.com/watch?v=4p8C1sLiGlE

FB EVENT

bottom of page