top of page

Siesta w/ XION Label

iob + Pavel Aeling + Smeti

Siesta w/ XION Label
Siesta w/ XION Label

18. 6. 2023 18:00

Praha 7, Letná, 170 00 Praha 7, Czechia

XION Label Showcase

◉ iob je zvukový vypravěč a DJ hrající „brain-dance“ klubovou hudbu, stejně jako experimentální a ambient, zároveň iniciátor a kurátor zvukově eklektického, nezávislého vydavatelství XION, podporující queer-periferie. Věnuje se grafice a designu zvukových médií, malbě a výtvarné činnosti, hudební publicistice s přesahem do sociálních a společenských témat, organizuje série koncertů a akcí – nyní např. Ambisen v kulturním komunitním prostoru Punctum atd…

◉ Pavel Aeling se hraní věnuje od roku 2011 a jeho krevní skupinou je především disco, house, ale také techno a experimentální elektronika. V roce 2016 začíná psát pro jeden z nejstarších webů zaměřených na elektronickou hudbu Techno.cz a zanedlouho poté přichází nabídka na psaní pro drumandbassový Shadowbox. Od roku 2015 působil v Drumy i Nedrumy krů, se kterou pravidelně hrával po pražských barech až do jejího rozpuštění v roce 2020. Poté se připojuje k webu Tracklist.cz, kde píše o novinkách nejen v elektronické hudbě, ale zaměřuje se i na kapely a kytarovou scénu.

◉ Smeti, je hudební producent z Prahy. Jeho livesety se skládají ze směsi jeho vlastních dokončených skladeb a čisté analogové techno improvizace. V jeho vystoupeních můžete často slyšet minimal a melodické techno, ale bez ohledu na žánr jsou jeho sety vždy plné eklektické energie.

Pavel Aeling: https://soundcloud.com/thechemistrygallery/pavelaeling

iob: https://soundcloud.com/ioboi/clck-podcast-iob-xion

Smeti: https://xionlabel.bandcamp.com/album/unforeseen-events

bottom of page