top of page

Startér x Stalin

MAEA, Barbora Cihak

Startér x Stalin
Startér x Stalin

13. 7. 2022 20:00

Praha 7, Letenské sady Praha 7, 170 00 Praha 7, Česko

Přehlídka  nových talentů na české alternativní scéně se vrací. Startér Radia Wave  veze na stalin pražskou songwriterku a finalistku letošního ročníku  hitparády Barboru Cihak a brněnské elektronické duo MAEA.

Barbora  Cihak letos vydala debutové EP Time and Fate. Stejnojmenný song to  nakonec dotáhl až mezi nejlepší trojici letošního ročníku Startéru,  pořadu Radia Wave, který hledá nové hlasy v mladé české hudbě. Barbora  splňuje podmínky Startéru na 100%, všechno nakonec uhrává svým silným  hlasem. Jednou ho uslyšíte, víckrát na něj nezapomenete. Poslouchat její  songy je jako číst deník cizího člověka, který náhodou prožil to samé,  co vy. Ty uspěchané rytmy, které jako by symbolizovaly roztěkanost  světa? Na tohle se bude dobře tančit.

https://www.youtube.com/watch?v=f2BC1JJJdXo...

MAEA  spalují energii jinak. Pomalu, trpělivě, ale hodně efektivně. Ve  Startéru bodovalo brněnské duo Venduly Pančochové a Emila Machaina s  písní Finally, která nás po celých pět týdnů nepřestala bavit.  Introvertní zpěv se tu o pozornost střídal s plující basovou linkou a my  vzpomínali na devadesátkové desky Suzanne Vega, na Ecstasy of Saint  Theresa a trochu na Moloko. Naživo MAEA hrají s kytaristou a bubenicí —  uhlazenost střídá energie.

https://www.youtube.com/watch?v=p4r7Yg5gQ0s...

Na Stalinu se na vás těší i moderátoři Jonáš Zbořil a Filip Černý.

FB EVENT

bottom of page